Orar

Ţinând cont de caracteristicile alternativei educaţionale Step by Step, precum şi de nevoile dumneavoastră, vă venim în întâmpinare cu cele două variante de program:

Programul 8.00- 16.00 cuprinde:

• Sosire & Gustare de dimineată (ora 8.00 – 9.00)
  • Întâlnirea de dimineaţă
  • Activităţi în centrele de activitate  cf. Curriculumului Naţional
  • Prânz* şi relaxare
  • Activităţi de consolidare a învăţării în centrele de activitate
  • Gustare (ora 15,50)

* Prânzul este asigurat printr-o firmă de catering.

Programul 8.00 – 18.00 mai cuprinde:

• Derularea unor activităţi opţionale (intervalul 16.00 – 18.00) pentru învăţământul primar;
  • Activităţi de consolidare/recuperare a învăţare în centre de activitate;