Activităţi opţionale

Pentru a completa educaţia copiilor în domenii diverse, propunem pentru anul şcolar 2014-2015 câteva opţionale pe care elevii noştri le pot urma în funcţie de interesele, nevoile şi abilităţile lor:

• Învățarea limbii franceze
  • Învățarea limbii germane
  • Conversaţie în limba engleză
  • Aikido
  • Pian
  • Şah
  • Scoala IT
  • Teatru
  • Baschet

Oferim elevilor posibilitatea de a participa la activităţi demonstrative pentru a-şi da seama dacă interesul pentru o anumită disciplină opţională este menţinut, iar cu sprijinul instructorilor specializaţi oferim informaţii utile părinţilor, cu privire la modalităţile de consolidare şi susţinere a activităţii în cadrul familiei. În acelaşi timp, oferta de activităţi opţionale va fi revizuită şi îmbogăţită permanent, astfel încât să vină în întâmpinarea interesului manifestat de părinţi şi copii.