Resurse umane

Pentru că acordăm o mare importanţă educaţiei copiilor dumneavoastră, am selectat cei mai potriviţi oameni care să facă parte din echipa noastră. Toate cadrele didactice au studii de specialitate şi studii superioare finalizate sau în curs de finalizare. Deoarece formarea continuă asigură o calitate sporită procesului, fiecare cadru didactic participă anual la cursuri de formare profesională specifice alternativei educaţionale step by step, lucrului cu copii cu cerinţe educaţionale speciale, precum şi la cursuri de dezvoltare personală, conform unei strategii de formare stabilite la începutul fiecărui an şcolar.

Echipa managerială:

• Carmen Lica, Director executiv CEDP

• Mihaela Stafiescu, Director Școala Step by Step

​DSC_8945

• Cristiana Ana Maria Boca, consultant educație de calitate

• Mariana Iorgulescu, Medic primar pediatru:

• Maria Burtan, asistent medical:

• Andra Iacob, profesor învățământ primar

Corina Golorom, profesor învățământ primar

Minodora Mihai, profesor învățământ primar

Diana Vlăsceanu, profesor învățământ primar

Silvia Dobrescu, profesor învățământ primar