Resurse materiale

Şcoala Step by Step îşi desfăşoară cursurile într-un local situat în zona centrală a oraşului, pe Strada Plugarilor, nr 10-14, sector 4.

Spaţiul şcolii este unul renovat în totalitate pentru a răspunde nevoilor elevilor noştri şi cuprinde: săli de clasă dotate cu staţii interactive de învăţare, calculatoare, videoproiectoare şi cu mobilier nou, specific alternativei educaţionale Step by Step; laboratoare virtuale, o bibliotecă, o sală de sport, cabinet pentru informatică cu reţea de calculatoare conectate la internet, cabinet pentru consiliere psihopedagogică şi logopedie, sală de mese, cabinet medical şcolar autorizat, spaţii administrative precum şi un spaţiu exterior amenajat, destinat activităţilor sportive şi de recreere.