Ce ne deosebeşte de celelalte şcoli?

1. Utilizarea metodologiei alternative step by step;
  2. Atenţia deosebită acordată copilului şi nevoilor individuale ale acestuia;
  3. Oferirea instrumentelor necesare continuării învăţării pe tot parcursul vieţii;
  4. Integrarea copiilor cu cerinţe educaţionale speciale în clasele de copii cu dezvoltare tipică;
  5. Comunicarea deschisă cu părinţii şi toţi cei implicaţi în activitatea noastră;
  6. Transparenţa în ceea ce priveşte situaţiile „dificile”.